دیان آرا صنعت

(DAS®)

مخصوص فن و سانتریفیوژ جدید

فن هوا و سانتریفیوژ دو نوع مختلف از دستگاههایی هستند که بعنوان تجهیزات تهویه و انتقال هوا در تمامی صنایع از قبیل صنایع شیمیایی – غذایی – ساختمانی – دارویی – آزمایشگاهی و کلیه کارخانجات مورد استفاده قرار میگیرد .
این گروه از محصولات تولیدی شرکت دیان آرا صنعت ( داص – DAS ) به چندین بخش تقسیم میشود که در ادامه به آن میپردازیم:
فن بین کانالی – فن بین کانالی باکس دار – فن بادی – فن سانتریفیوژ بکوارد – فن سانتریفیوژ فوروارد – جت فن – فن آکسیال مرغداری – فن آکسیال پرتابل – فن سانتریفیوژ قوی – دستگاه غبار گیر

ساختار: فن هوا یک دستگاه مکانیکی است که برای ایجاد جریان هوا به صورت مکانیکی استفاده می‌شود. این دستگاه شامل یک پروانه (پره) یا چند پره است که به وسیله موتورهای الکتریکی، موتورهای احتراق داخلی یا سایر منابع انرژی مانند باد یا آب به چرخش درآمده و جریان هوا را ایجاد می‌کند.
پروانه‌های فن هوا معمولاً از فلزات مانند فولاد یا آلومینیوم و در مصارف خانگی انواع پی وی سی تولید می‌شوند. بدنه فن نیز معمولاً از فولاد یا آلومینیوم ساخته می‌شود که قابلیت رنگ آمیزی طبق سفارش مشتری به صورت کوره ای با رنگ پودری الکترو استاتیک را دارد.
فن‌های هوا برای انتقال هوا، خنک کردن مواد، تهویه ساختمان‌ها، ایجاد جریان هوایی در صنایع مختلف و … استفاده می‌شوند.

فن سانتریفیوژ بکوارد یا گریز از مرکز، هوا را در جهت عمود بر محور گردش پروانه تخلیه میکنند. در این مدل از فن ها جریان ورودی و خروجی عمود بر هم هستند و میزان افزایش فشار جریان سیال در این مدل ها نسبت به مدل محوری بیشتر است . و به همین دلیل از این مدب جهت فضاهایی با طول کانال کشی و افت فشار بیشتر استفاده میشود. فنهای بکوارد توانایی استفاده در جریانهایی با رطویت بالا و حاوی ذرات را دارا میباشند. همچنین توانایی کنترل جریان خروجی از فن در این مدل ها بیشتر میباشد.
در فن ساتریفیوژ فوروارد جریان ورودی به فن تغییر جهت میدهد و سپس از فن خارج میشود. در این مدلها جریان ورودی و خروجی بر هم عمود میباشند. این مدل در مقایسه با مدل بکوارد، معمولا دارای سرعت چرخش کمتری میباشند و به همین دلیل آلودگی صوتی کمتری تولید میکند. البته این مدل برای جریان های کثیف (مرطوب یا حاوی ذرات) به هیچ عنوان مناسب نمیباشد.
این نوع فن ها عموما در سیستم های تهویه و هواساز و در مواردی که دبی در فشار پایین یا متوسط نیاز میباشد، کاربرد دارند. با توجه به شکل و تعداد زیاد پره ها قابلیت استفاده در دورهای بالا را ندارند.

خاطر نشان میشود توضیحات بیشتر در مورد تمامی مدل ها در بخش جداگانه هر محصول تولیدی بیان گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *